Schowaj domofon do kieszeni

opublikowano: 22-11-2016, 22:00

Twórcy Nofo chcą zmienić nasze domowe nawyki. Na rozwój nowej technologii zbierają fundusze na platfomie Polakpotrafi.pl.

Nofo ma być nowoczesnym domofonem połączonym z aplikacją mobilną na smartfony. Za projektem stoi grupa polskich inżynierów ze spółki Predica. — Mamy już inteligentne kuchnie, systemy grzewcze czy rolety w oknach obsługiwane zdalnie. Nofo jest przykładem na to, że inteligentne będą również domofony. Na rynku istnieją pierwsze rozwiązania tego typu, ale są dość drogie i przeznaczone dla klienta biznesowego. A gdybyśmy chcieli je zastosować w naszym bloku

— czy wymiana całej instalacji domofonowej jest rozsądnym pomysłem? Nie ma takiej potrzeby, można to zrobić prościej — mówi Grzegorz Chuchra, pomysłodawca projektu.

Aby urządzenie działało, wystarczy podłączyć do tego samego kabla, który odpowiadał za działanie dotychczasowego standardowego domofonu. Umożliwia ono jednak zdalne otwieranie drzwi czy odbieranie rozmów. Zostało wykonane w technologii druku 3D i jest skonfigurowane z aplikacją mobilną dostępną na systemy iOS oraz Android. Twórcy domofonu zapewniają, że jego masowa produkcja mogłaby ruszyć w marcu 2017 r. Obecnie na platformie crowdfundingowej Polakpotrafi.pl zbierają pieniądze na dalsze badania i testy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane