Sejm wybierze członków KRRiT, znowelizuje kodeksy

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 06-05-2005, 10:02

Sejm, który w piątek po godz. 9. wznowił obrady, przystąpił do serii głosowań. W ich trakcie zadecyduje m.in. o zmianach w ustawach: o służbie cywilnej, o pracownikach samorządowych, o komisji śledczej.

Sejm, który w piątek po godz. 9. wznowił obrady, przystąpił do serii głosowań. W ich trakcie zadecyduje m.in. o zmianach w ustawach: o służbie cywilnej, o pracownikach samorządowych, o komisji śledczej.

Izba ma też przeprowadzić wybór członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. O dwa zwalniające się miejsca ubiega się pięciu kandydatów: producent filmowy Mirosław Chojecki, zastępca dyrektora ds. programowych TVP 3 Andrzej Kneifel, dziennikarz Wojciech Reszczyński; dziennikarz TVP Tomasz Borysiuk oraz b. minister łączności Andrzej Zieliński.

Sejm wybiera członka KRRiT w głosowaniu tajnym zwykłą większością głosów. To już druga próba zastąpienia w Radzie Juliusza Brauna i Jarosława Sellina. 21 kwietnia żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganej większości.

Po południu Sejm zajmie się nowelizacjami kodeksów: karnego, karnego wykonawczego oraz postępowania karnego. Odbędzie się też pierwsze czytanie projektu ustawy o podatku ekologicznym od samochodów. Miałby on zastąpić obecny podatek akcyzowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Sejm wybierze członków KRRiT, znowelizuje kodeksy