Sejm znowelizował ustawę o inwestycjach drogowych

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 08-09-2006, 10:31

Sejm znowelizował w piątek ustawę regulującą sprawy inwestycji na drogach. Nowela, przygotowana przez Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości, ma uprościć procedury i przyśpieszyć realizację inwestycji.

Sejm znowelizował w piątek ustawę regulującą sprawy inwestycji na drogach. Nowela, przygotowana przez Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości, ma uprościć procedury i przyśpieszyć realizację inwestycji.

Nowelizacja ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg krajowych wydłuża jej obowiązywanie do roku 2015, zamiast do roku 2007. Według PiS, ustawa powinna obowiązywać przez cały okres programu operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko", czyli do roku 2013 plus dwa lata na zakończenie zadań rozpoczętych w roku 2013, czyli do 2015 roku.

Nowelizacja ma uprościć i skrócić procedury przygotowania inwestycji na drogach. Obecnie skomplikowana procedura budowy dróg powoduje, że zanim inwestor wejdzie na plac budowy, często mijają 2-3 lata.

Jeden z przepisów zwalnia Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad z podatku od nieruchomości przeznaczonych na budowę dróg, nabytych w trybie przewidzianym w tej ustawie.

Nowelizacja będzie dotyczyć także dróg samorządowych, a nie tylko krajowych, aby pomóc samorządom w szybszym realizowaniu inwestycji drogowych, zwłaszcza w sprawach wykupu gruntów.

Ustawa ma wejść w życie 14 dni od ogłoszenia. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sejm znowelizował ustawę o inwestycjach drogowych