Sekrety Costa Coffee

Magdalena Graniszewska
29-04-2010, 00:00

Nie ma mowy, żeby NFI Krezus przejął sieć Coffeeheaven. Więcej o planach Costa Coffee nie wiadomo.

Nie ma mowy, żeby NFI Krezus przejął sieć Coffeeheaven. Więcej o planach Costa Coffee nie wiadomo.

Kiedy w lutym brytyjski koncern Whitbread, właściciel sieci barów kawowych Costa Coffee, przejął sieć Coffeeheaven, nastroje akcjonariuszy NFI Krezus gwałtownie się poprawiły.

Nic dziwnego. Fundusz, kontrolowany przez znanego inwestora Romana Karkosika, ma w portfelu 100 proc. kapitału spółki eCoffee. A ta prowadzi w Polsce kawiarnie na licencji Costa Coffee.

— Albo kawiarnie Cofeeheaven zostaną przemianowane na Costa Cofee, albo Krezus otrzyma propozycję przejęcia polskiej części Cofeeheaven, albo Krezus otrzyma propozycję odsprzedania swoich udziałów w Costa Cofee w Polsce — spekulowali inwestorzy na forach internetowych.

Wniosek? Cokolwiek się stanie — będzie się działo. Tymczasem do dziś żadna z zainteresowanych stron nie poinformowała rynku o planach. Krezus przyznał jedynie, że rozmawia z Costą o przyszłości.

— Mamy nowe plany w związku z Costa Coffee, o których w niedługim czasie dowiedzą się nasi akcjonariusze — powiedziała nam Małgorzata Krauze, prezes Krezusa.

Whitbread też oszczędnie informuje o planach. Ale daje pewne wskazówki.

— Możemy jedynie zapewnić, że nasz polski franczyzobiorca [czyli eCoffee — red.] kontynuuje działalność na dotychczasowych zasadach. Poza tym nasze plany nie uwzględniają przejęcia przez franczyzobiorcę kawiarni Coffeeheaven — poinformowała "PB" Melissa Mace, rzeczniczka Whitbread.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Graniszewska

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sekrety Costa Coffee