Sekundy warte fortunę

ŁO
opublikowano: 08-04-2016, 15:49

Bokser Floyd Mayweather Jr. w każdej sekundzie na ringu zarabiał w zeszłym roku blisko 66 tys. USD, wyliczyła firma Expert Market.

Bokserski mistrz Floyd Mayweather Jr. znalazł się na czele listy sportowców, którzy zarabiali w 2015 r. najwięcej w przeliczeniu na każdą sekundę swoich występów – na ringu, boisku, torze lub polu golfowym. Analitycy Expert Market brali pod uwagę czas spędzony na rozgrywaniu oficjalnych pojedynków, meczów i gier oraz wpływy z nagród, ale nie uwzględniali przychodów z kontraktów reklamowych.  

Floyd Mayweather Jr.
Floyd Mayweather Jr.
Valery Sharifulin/TASS / Forum

Mayweather spędził w ringu 4320 sekund, a zarobił 285 mln USD. Każda sekunda ma więc w przypadku boksera wartość prawie 66 tys. USD.  

Na kolejnych miejscach znaleźli się zawodnik MMA Conor McGregor (31,9 tys. USD), kierowca Formuły 1 Lewis Hamilton (358,7 USD), piłkarz Cristiano Ronaldo (180,4 USD) oraz sprinter Usain Bolt (94,3 USD). Statystyka pokazuje, że najwięcej warte są sekundy walki gwiazd sportów walki.  

Ranking zmienia się po doliczeniu do przychodów pieniędzy od sponsorów. Na sam szczyt wbiega Bolt, na którego konto wpłynęło 21 mln USD. Jamajczyk specjalizuje się w krótkich dystansach, więc prezentował swoje umiejętności w sumie przez niespełna trzy minuty. Każda sekunda ma w jego przypadku wartość ponad 132 tys. USD.  

Magazyn „Fortune” zauważa, że Mayweather zarobił podczas jednej sekundy walki więcej niż przeciętna osoba w USA uzyskała w trakcie całego roku pracy.  

Na pocieszenie pozostaje fakt, że kilka chwil na ringu lub kilka sekund biegu poprzedzone są długimi dniami spędzonymi na przygotowaniach i treningach.  

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane