Senackie komisje rozpoczęły prace nad budżetem na 2006 r.

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 27-01-2006, 18:35

Senackie komisje rozpoczęły w piątek prace nad budżetem na 2006 r., którym - na wtorkowym posiedzeniu - zajmie się Senat.

Senackie komisje rozpoczęły w piątek prace nad budżetem na 2006 r., którym - na wtorkowym posiedzeniu - zajmie się Senat.

Poszczególne komisje senackie opiniują części budżetu dotyczące zakresu ich działania. W sobotę po południu i w poniedziałek opinie komisji rozpatrzy senacka Komisja Gospodarki Narodowej, która przyjmie w poniedziałek stanowisko w sprawie budżetu.

Z wypowiedzi senatorów wynika, że Senat zgłosi swoje poprawki do budżetu. Dorota Arciszewska-Mielewczyk (PiS) powiedziała podczas obrad Komisji Gospodarki, że oczekuje iż Senat naprawi skutki poprawek przyjętych w Sejmie, m.in. zmniejszenia środków na obsługę długu zagranicznego o 80 mln zł oraz cięć w Kancelarii Prezydenta i Premiera.

Senatorowie dyskutowali też nad odwróceniem skutków poprawki, która zabiera 12 mln zł Kancelarii Senatu i przeznacza tę kwotę na dotacje dla Żuław. Ich zdaniem, uniemożliwi to prace Izby.

Przyjęcie przez Senat poprawek sprawi, że ustawa trafi z powrotem do Sejmu, który zbiera się w połowie lutego. Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Maciej Łopiński oświadczył niedawno, że czteromiesięczny konstytucyjny termin na zakończenie parlamentarnych prac nad budżetem powinien być liczony od końca września 2005. Oznacza to, że budżet powinien wpłynąć do prezydenta do końca stycznia.

Projekt ustawy budżetowej został w Sejmie złożony dwukrotnie - 30 września i 19 października. Prezydent Lech Kaczyński skłania się ku interpretacji, iż termin przyjęcia budżetu przez Sejm mija na przełomie stycznia i lutego - czyli że termin konstytucyjny uchwalenia budżetu biegnie od 30 września 2005 r.

Senat, który zbiera się w poniedziałek o godz. 13.,  ustosunkuje się również do wyboru przez Sejm Janusza Kochanowskiego na Rzecznika Praw Obywatelskich. Wybierze też  swojego przedstawiciela do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Kandydatem jest popierany przez PiS dziennikarz Witold Kołodziejski.

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane