Senat przeciw piwku

DI
opublikowano: 08-08-2011, 00:00

Senat skreślił z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych dodaną przez Sejm sprzedaż alkoholu do 3,5 proc. Opinie komisji były jednak podzielone.

Senat skreślił z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych dodaną przez Sejm sprzedaż alkoholu do 3,5 proc. Opinie komisji były jednak podzielone.

Możliwość sprzedawania, podawania i spożywania niskoprocentowego alkoholu przybliży nas do dobrych praktyk stosowanych w innych krajach, gdzie uporano się z problemem chuliganów stadionowych, i nie będzie miała negatywnego wpływu na stan bezpieczeństwa.

Alkohol powszechnie uważany jest za czynnik kryminogenny, powodujący rozluźnienie dyscypliny, sprzyjający popełnianiu przestępstw i nieprzestrzeganiu prawa. Mało tego, działanie pod jego wpływem jest czynnikiem zaostrzającym wymiar kary. Przepisy, nad którymi debatujemy, zakazują wchodzenia na stadion w stanie nietrzeźwości, wnoszenia alkoholu, posiadania go przy sobie i jednocześnie… zezwalają na sprzedaż. To jak się mają jedne do drugich?

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu