Senat USA rezygnuje z BlackBerry

AD
opublikowano: 05-07-2016, 16:53

Senat USA rezygnuje z telefonów BlackBerry dla swoich pracowników i planuje zastąpić je smartfonami Apple i Samsung. - To koniec epoki - komentuje prasa.

"Rządowe koła obracają się bardzo wolno i dopiero teraz robią to, co zwykli Amerykanie zrobili już lata temu" - tak o decyzji administracji Senatu USA pisze serwis USA Today.

Zobacz więcej

Stephan Geyer/Flickr

O zastąpieniu telefonów BlackBerry OS 10 smartfonami od Apple i Samsunga poinformowano pracowników amerykańskiego Senatu w krótkim mailu wewnętrznym, do którego dotarli dziennikarze serwisu Politico. Z informacji wynika, że wymiana nie nastąpi z dnia na dzień i przywiązani do BlackBerry senatorzy będą przez kilka miesięcy nadal otrzymywać wsparcie techniczne dla swoich urządzeń, zainteresowani mogą też otrzymać nowy telefon BB z magazynu, ale nie będą kupowane żadne kolejne telefony tej marki. Według dokumentu ujawnionego przez Politico obecnie w magazynach Senatu znajduje się 275 sztuk urządzeń BlacBerry, głównie w wersji Classic Verizon.

Powodem zmiany dostawcy urządzeń dla tej instytucji jest zapowiadane przez kanadyjską firmę zaprzestanie produkcji tych modeli. Senat USA był jednym z ostatnich tak wiernych klientów, podkreślając takie walory jak wyższe bezpieczeństwo tych telefonów i ich niezawodność.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Senat USA rezygnuje z BlackBerry