Senna kula podbija Kickstartera

Sense, biała świecąca kula naszpikowana elektroniką, trafiła na portal crowdfundingowy Kickstarter w ubiegłą środę.

Projekt zakładał zebranie w ciągu miesiąca 100 tys. USD, ale wystarczyły godziny, by osiągnąć ten cel — podaje portal TechCrunch.Po zaledwie kilku dniach projekt ma już na koncie ponad 1 mln USD. Pieniądze wyłożyło ponad 8 tys. osób. Kulę o nazwie Sense stworzył start-up Hello. Jego twórcą jest James Proud, który kiedyś był stypendystą fundacji Petera Thiela, odważnego i przebojowego inwestora z branży nowych technologii. Sense ma pomóc w lepszym wykorzystywaniu czasu przeznaczonego na sen.

Gadżet dokonuje pomiarów temperatury, wilgotności i natężenia światła w sypialni. Urządzenie ma też czujnik cząstek, co może pomóc alergikom. Kupujący otrzymają nie tylko kulę, ale również zacisk na poduszkę i aplikację na smartfony. Zacisk zbiera informacje na temat zachowania użytkownika w trakcie snu. Dokonuje pomiarów przetwarzanych później przez aplikację, po to by zauważyć wszystko, co zakłóca prawidłowy sen. Urządzenie zadba także o pobudkę w optymalnej fazie snu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu