Sesje na Wall Street mogą zacząć się od zwyżek

Reuters
24-01-2002, 14:09

NOWY JORK (Reuters) - Czwartkowe sesje na Wall Street mogą zacząć się od zwyżek spowodowanych pozytywnymi wynikami Siebel Systems i największego na świecie producenta telefonów komórkowych, fińskiej Nokii. Rynek czeka jednak na wystąpienie prezesa zarządu Rezerwy Federalnej (Fed) Alana Greenspana. Greenspan ma w czwartek o godzinie 16.00 czasu warszawskiego wygłosić przed senacką

NOWY JORK (Reuters) - Czwartkowe sesje na Wall Street mogą zacząć się od zwyżek spowodowanych pozytywnymi wynikami Siebel Systems i największego na świecie producenta telefonów komórkowych, fińskiej Nokii. Rynek czeka jednak na wystąpienie prezesa zarządu Rezerwy Federalnej (Fed) Alana Greenspana.

Greenspan ma w czwartek o godzinie 16.00 czasu warszawskiego wygłosić przed senacką Komisją Budżetową swoje przemówienie na temat stanu amerykańskiej gospodarki.

"Nokia podała lepsze wyniki od oczekiwanych i to spowodowało zwyżki na giełdach europejskich. Jest to duże przedsiębiorstwo i ważna spółka. Teraz oczekujemy na to, co ma do powiedzenia Greenspan" - powiedział Lance Zipper z Brean Murray & Co.

Wartość kontraktów terminowych także wskazuje na prawdopodobną zwyżkę na giełdzie. Do godziny 14.02 marcowe kontrakty na indeksie S&P wzrosły o 5,2 punktu do 1.134,1 a na Nasdaq 100 zyskały 27 punktów do 1.573 punktów.

Cała uwaga amerykańskiego rynku jest skierowana na Alana Greenspana. W swojej ostatniej wypowiedzi z 11 stycznia powiedział on, że jeszcze nie jest czas, by ogłaszać trwałą poprawę sytuacji amerykańskiej gospodarki.

"Początkowo spodziewałem się, że Greenspan znów zasmuci rynek, ale patrząc na niektóre komentarze płynące z Fedu, możliwe, że czeka nas miła niespodzianka" - powiedział David Thwaites z BNP Paribas w Londynie.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Sesje na Wall Street mogą zacząć się od zwyżek