SG: rynek wsłucha się w stanowisko RPP

Marek Druś
27-02-2002, 11:28

Rynek finansowy nie spodziewa się obniżki stóp procentowych po kończącym się dzisiaj posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej. Duże znaczenie będzie miała ocena sytuacji gospodarczej zawarta w uzasadnieniu decyzji RPP, napisali w swoim raporcie analitycy Societe Generale.

Na rynku finansowym nie doszło w ostatnim czasie do wyraźnych zmian. Kurs złotówki zmienia się w niewielkim zakresie, głównie za sprawą braku sygnałów wskazujących na wyraźne kształtowanie się nowego trendu. Rynek obligacji także jest stabilny, co można wiązać z brakiem wiadomości o zmianach w polityce pieniężnej.

- Jeśli nawet RPP pozostawi dzisiaj wysokość stóp na dotychczasowym poziomie, rynek z wielkim zainteresowaniem zapozna się ze stanowiskiem zajętym przez władze monetarne – głosi raport SG.

Zdaniem analityków, krótkoterminowy trend rynku ukształtuje właśnie interpretacja oceny sytuacji gospodarczej, zawartej w stanowisku RPP.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / SG: rynek wsłucha się w stanowisko RPP