Sieć kin AMC uchroniła się przed bankructwem, akcje poszybowały w górę

ARŻ, Reuters
opublikowano: 25-01-2021, 14:52

Amerykańska sieć kina AMC poinformowała, że nie jest już zagrożona ogłoszeniem upadłości po pozyskaniu 917 mln USD nowego finansowania. Akcje spółki wzrosły aż o 50 proc. w obrotach przed wprowadzeniem na rynek.

Jedno z kin sieci AMC w Nowym Jorku
Jedno z kin sieci AMC w Nowym Jorku
Fot. Andreas Praefcke/Wikimedia Commons/CC BY 3.0

Firma AMC z siedzibą w Leawood w stanie Kansas zebrała 506 mln USD kapitału po zabezpieczeniu 100 mln USD dodatkowego zadłużenia hipotecznego i konwersji 100 mln długu na kapitał własny. Amerykański operator sieci kin poinformował również o uzyskaniu pożyczki w wysokości 411 mln USD dla brytyjskiej spółki zależnej Odeon Cinemas Group, która ma zostać spłacona do połowy 2023 roku.

„Wszelkie pogłoski o rychłym bankructwie AMC są całkowicie nie na miejscu” - powiedział dyrektor generalny firmy Adam Aron.

Akcje jednej z największych sieci kin na świecie wzrosły aż o 50 proc. w obrotach przed wprowadzeniem na rynek. Przed godz. 8 czasu nowojorskiego były droższe o 36 proc. i kosztowały 4,76 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane