Sieradz wyprodukował puszki z… tlenem

AR
opublikowano: 02-10-2018, 16:38

Położone nad Wartą miasto rozprowadza puszki z tzw. shotami tlenu. W ten sposób chce promować ideę walki o czyste powietrze.

„Żyj i działaj ekologicznie. Żeby twoje dzieci nie musiały kupować tlenu w automatach z napojami” – to hasło, które promuje urząd miasta w zrealizowanym według własnego pomysłu filmiku prezentującym lokalne walory przyrodnicze.

Filmik to nie wszystko. Wśród wyprodukowanych przez ratusz materiałów promocyjnych znajdują się też… puszki z „shotem tlenowym”. W środku nie ma nic, oprócz gazów, jakie znajdziemy w powietrzu, głównie azotu i tlenu, więc wydaje się, że są całkiem puste.

Gadżet został zaprojektowany i wyprodukowany w 2016 r., w ramach prowadzonej wówczas kampanii promocyjnej, ale ratusz posługuje się nim do dzisiaj. W ten sposób m.in. chce walczyć ze smogiem. Kampanię dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w Łodzi. Wyprodukowano wówczas 3 tys. puszek z tlenem. Łącznie kampania kosztowała 20 tys. zł.

W Chinach puszki z tlenem sprzedawane są na rynku od 2012 r. Pierwsze tego typu produkty pojawiły się jednak o wiele wcześniej w Japonii.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu