Siostry komputerów

Kamil Kosiński
opublikowano: 26-09-2008, 00:00

Choć nośniki cyfrowe przenoszą coraz więcej informacji, papierowa forma dokumentu nie traci znaczenia.

Mało kto rezygnuje z drukarki. Wraz z rozwojem fotografii cyfrowej pojawiają się nawet modele mające zastąpić w domowym zaciszu minilaby. Jeżeli ktoś prowadzi biuro w domu lub kieruje się wyłącznie ceną — też ma w czym wybierać. Tanie — drogie, skomplikowane i proste… Tłum.

1

2

Samsung ML-1630W

Urok czerni

Cena: 710 zł

Czarna, lśniąca… Jeśli chodzi o design, to klejnot wśród drukarek i ozdoba każdego biurka. Przyda się jednak tylko tym, którzy w domu nie drukują żadnych obrazków. To model monochromatyczny laserowy, a więc taki, którego siłą jest wysoka jakość druku tekstu.

3

Oki C3450

Mały, kolorowy laser

Cena: 1048 zł

Po prostu niewielka kolorowa drukarka laserowa. Sprawdzi się u pracujących w domu, ale można ją również wykorzystać w niewielkim biurze. Wówczas przyda się wbudowana karta sieciowa w standardzie 10/100-TX Ethernet.

4

HP Photosmart A826

Telewizor z dedykacją

Cena: 599 zł

Wzornictwo nasuwa skojarzenia ze starymi telewizorami. Dotykowy wyświetlacz o przekątnej 17,7 cm ma jednak wymiar praktyczny przy drukowaniu zdjęć. Korzystając z rysika, można wprowadzić na zdjęcie odręczną dedykację, która pojawi się później na wydruku.

5

Epson Stylus Photo R2880

Malarz domowy

Cena: 2588 zł

Gotowa do pracy zajmuje przestrzeń o bokach 62 na 80 cm. Pozwala jednak na drukowanie zdjęć nawet w formacie A3+. Taką fotkę nic, tylko oprawić w antyramę i powiesić na ścianie. Gorsza od landszaftu pewnie nie będzie, a jak się znudzi, można dekorację szybko wymienić.

7

Konica Minolta 1600f

Dla agentów z pendrive’em

Cena: 1220 zł

To model przydatny tym, którzy prowadzą biuro w domu, np. agentów ubezpieczeniowych. Drukuje, skanuje, faksuje i kopiuje. Skany i faksy mogą być zapisywane od razu na nośniku pamięci USB. W założeniu to model czarno-biały, ale można dokupić moduł pozwalający na skanowanie (tylko!) w kolorze.

Foto: ARC

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu