Skalski się rozkręca

ANP
opublikowano: 06-09-2010, 00:00

Budowlana spółka ma apetyt na zlecenia drogowe i startuje z deweloperką.

Budowlana spółka ma apetyt na zlecenia drogowe i startuje z deweloperką.

Specjalizujący się w budownictwie przemysłowym i użyteczności publicznej Skalski Budownictwo, spółka matka grupy Skalski i nasza Gazela Biznesu 2006 r., ma ambitne plany.

— Kilka lat temu chciała nas przejąć firma z USA, ale nie chciałem sprzedawać firmy. Dziś sam nie wykluczam przejęć. Myślimy o rozszerzeniu działalności o spółkę drogową, bo w Polsce w najbliższych latach będą rozstrzygać się duże przetargi infrastrukturalne. Akwizycje to jednak kwestia przyszłego roku — mówi Piotr Skalski, prezes i jedyny właściciel Skalski Budownictwo, spółki istniejącej od blisko 30 lat.

Liczy, że w przyszłości sięgnie po zlecenia drogowe.

— Przejęcie mogłoby zostać sfinansowane z pieniędzy od inwestorów giełdowych — dodaje Piotr Skalski.

Na giełdę mogłaby wejść jedna ze spółek z grupy, na którą składają się cztery kluczowe podmioty. To m.in. firma Skalski — Logistic Park, która dysponuje 50 ha gruntu pod Wrocławiem, gdzie buduje hale magazynowo-fabryczne pod wynajem i sprzedaż. Obecnie zrealizowała 30 tys. mkw. powierzchni, z czego część wynajęła.

Do grupy należy również firma MS, która posiada magazyn w Tarnowie o powierzchni 50 tys. mkw. Ważną rolę w grupie ma zacząć odgrywać deweloperka, za którą odpowiada Skalski Export.

— W Krakowie mamy 2 ha ziemi z pozwoleniem na budowę. Możliwe, że przedsięwzięcie wystartuje w tym roku. Chcemy zbudować apartamentowce — ujawnia prezes.

Bank ziemi grupy to również 8 ha gruntu w centrum Krakowa, gdzie w przyszłości powstaną centra handlowe, i 3,5 ha w centrum Szczecina.

Najwięcej przychodów i zysków generuje spółka matka. Jej roczny zarobek wynosił zwykle około 20 mln zł przy 200 mln zł obrotu.

— W zeszłym roku odczuliśmy kryzys. Nie było zleceń i w efekcie przychody zmalały o 50 proc. Straty nie było. W tym roku wychodzimy na prostą. Spodziewamy się ponad 100 mln zł przychodów i rentowności na poziomie 4-6 proc. Zysk będzie — zapewnia Piotr Skalski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu