Skanska sprzeda sześć spółek

Marcin Gesing
23-04-2003, 00:00

Szwedzki koncern budowlany Skanska kończy reorganizację swojej grupy w Polsce. Trwająca od 2001 roku przebudowa, poza zmianami właścicielskimi, polega na rozdzieleniu działalności budowlano-montażowej od działalności pozabudowlanej. Ta ostatnia będzie ograniczana, a firma zapowiada, że spółki, które znalazły się w Exbud Skanska, czyli: Leasing Centrum, Kopalnie Piaskowca, Mimet, Exbud Wrocław, Exbud Wschód i Energomontaż Zachód ostatecznie mogą zostać sprzedane.

— Ożywienie rynku jest coraz bliżej. Skanska jest już przygotowana by z tego ożywienia skorzystać. Przeprowadzona restrukturyzacja daje nam możliwość działania we wszystkich obszarach budownictwa, przy jednoczesnej optymalizacji kosztów - mówił wczoraj Stuart Graham, prezes koncernu Skanska, który gościł w Warszawie.

Za działalność budowlaną odpowiedzialna będzie spółka Skanska w 100 proc. należąca do Skanska AB. Weszły do niej: Exbud Budownictwo, Exbud Rzeszów, Jedynka Poznań, LPB i Budexpol. W ubiegłym roku grupa zanotowała w Polsce stratę operacyjną 56,87 mln zł, przy sprzedaży na poziomie 2,26 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Gesing

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Skanska sprzeda sześć spółek