Czytasz dzięki

Skarga do Trybunału gotowa

PAP
opublikowano: 18-02-2014, 06:56

Do Trybunału Konstytucyjnego trafi wkrótce wniosek PiS o uznanie niekonstytucyjności nowelizacji ustawy o lasach, informuje "Nasz Dziennik".

Zobacz więcej

fot. Grzegorz Kawecki

Dokument jest już przygotowany, ale konstytucjonaliści jeszcze go przeglądają – zdradza poseł PiS Jan Szyszko. To potężny wniosek - dodaje były minister środowiska.

Szczegóły skargi do TK niebawem zostaną podane do publicznej wiadomości – zapowiada dziennik, dodając, że nie jest jednak tajemnicą, iż PiS wskazuje m.in. na brak konsultacji społecznych, obciążenie Lasów Państwowych (LP) quasi-podatkiem obrotowym czy odbieranie środków finansowych w trakcie roku, którego zmiana dotyczy.

Jak przypomina "NDz", przyjęta w błyskawicznym tempie nowelizacja ustawy o lasach zakłada, że w 2014 i 2015 r. LP odprowadzą do budżetu państwa łącznie 1,6 mld zł, a od 2016 r. mają oddawać do budżetu 2 proc. wartości sprzedaży drewna, tj. ok. 100-150 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane