Skład Manchester City kosztuje ponad miliard euro

opublikowano: 09-09-2019, 22:00

Brytyjski klub piłkarski został pierwszym w historii, który zainwestował w obecny skład swojej drużyny ponad 1,01 mld EUR — wynika z danych CIES Football Observatory, na które powołuje się portal CNN.

To koszty transferów zawodników, którzy reprezentują dzisiaj klub — za ostatni (chodzi o hiszpańskiego pomocnika Rodi z Atletico Madrid) zapłacił 77,6 mln USD i to dało Machester City pierwsze miejsce na liście najbardziej wartościowych drużyn futbolowych świata. W składzie drużyny jest także m.in. David Silva, który dołączył tam w 2010 r. Tuż za Manchesterem na liście jest francuski klub Paris Saint-Germain, którego skład jest wart obecnie 913 mln EUR, oraz hiszpański Real Madrid — 912 mln EUR. W badaniu CIES Football Observatory pod uwagę brane były transfery od 2010 r. w klubach z pięciu europejskich głównych lig: angielskiej, hiszpańskiej, niemieckiej, włoskiej i francuskiej. Łącznie tylko w 2019 r. wszystkie kluby z tych pięciu lig zainwestowały w transfery 6,6 mld EUR. To rekord. W ubiegłym roku było to 5,8 mld EUR, a dwa lata temu 6 mld EUR.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy