Skok Mineral Midrange

KSA
opublikowano: 16-04-2008, 00:00

Informatyczna spółka zadebiutuje na New Connect w czerwcu. Zapowiada szybki rozwój.

Informatyczna spółka zadebiutuje na New Connect w czerwcu. Zapowiada szybki rozwój.

Mineral Midrange (MM) rusza z prywatną ofertą akcji. Z emisji chce uzyskać 1,5 mln zł.

— To dokładnie tyle, ile potrzebujemy i jesteśmy w stanie efektywnie wydać — mówi Tomasz Lewicki, prezes i jeden z głównych udziałowców.

MM sprzedaje i wdraża rozwiązania informatyczne z zakresu business intelligence, służące np. do wspierania procesów decyzyjnych oraz budowania systemów planowania i raportowania. Chce rozszerzyć ofertę o systemy do raportowania skonsolidowanych wyników w dużych firmach.

Dotychczas MM pracował m.in. dla Agros Novy i Lafarge Cement. Około 55 proc. przychodów spółki pochodzi z działalności usługowej. Ponad jedną czwartą zapewnia sprzedaż oprogramowania, a resztę — wdrożenia, konsulting i szkolenia.

W 2007 r. MM miał 5,85 mln zł przychodów i 0,99 mln zł zysku netto. Na ten rok prognozuje 7,56 mln zł i 1,21 mln zł.

— W 2009 r. należy się spodziewać skokowego wzrostu przychodów i rentowności spółki — mówi Marek Duszyński, prezes Capital One Advisers, który doradza MM.

W 2010 r. mowa jest nawet o 20 mln zł przychodów.

Pieniądze z oferty MM chce wydać na rozwój nowego działu konsultantów do projektu raportowania systemów skonsolidowanych — chce zatrudnić 15 osób (zespół liczy 25). Wesprze też dział sprzedaży i zacznie się reklamować.

MM chce zadebiutować na New Connect w czerwcu. Rozważa kolejne emisje.

7,56

mln zł Takie przychody spółka planuje na ten rok.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu