Skok w dal funduszy inwestycyjnych

ADM
07-02-2007, 00:00

TFI rosną szybciej, niż się wszyscy spodziewali. Na  koniec roku rynek może być wart nawet 140 mld zł.

TFI rosną szybciej, niż się wszyscy spodziewali. Na koniec roku rynek może być wart nawet 140 mld zł.

To, że aktywa TFI przekroczyły w styczniu 100 mld zł, było wiadomo już wcześniej, jednak nikt nie przypuszczał, że dobiły do 107 mld zł.

— Dynamiczny wzrost rynku to zasługa znakomitej koniunktury na giełdzie i rosnącej popularności funduszy, która uruchamia transfer oszczędności z depozytów bankowych — tłumaczy Marcin Dyl, prezes zarządu Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami.

Polski rynek funduszy inwestycyjnych przeskoczył Grecję i Turcję. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal jesteśmy mali na tle całej Europy. Nasze aktywa stanowią zaledwie 0,3 proc. wszystkich zgromadzonych w funduszach europejskich.

Ponad 14 lat zajęło polskim TFI zebranie pierwszych 100 mld zł. Kiedy można spodziewać się kolejnej setki?

— Na pewno szybciej, niż czekaliśmy na pierwszą. Jednak dużo zależy od oferty funduszy i jej powodzenia u klientów. Nie bez znaczenia jest też planowa zmiana w ustawie o TFI — dodał Marcin Dyl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ADM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Skok w dal funduszy inwestycyjnych