Skuteczność przede wszystkim

Maria Wykrytowicz
27-09-2004, 00:00

Firma prawnicza Kuczek i Maruta świadczy pomoc w zakresie zamówień publicznych od 10 lat, czyli od wejścia w życie przepisów regulujących ten tryb postępowań. Doświadczenie pokazuje, że klienci zwracają się do kancelarii, kiedy ich problemy prawne wymagają niestandardowych rozwiązań.

Szefem grupy praktyki odpowiedzialnej za realizację obsługi prawnej zamówień publicznych jest dr Wojciech Kaliński, wspólnik kancelarii. Zespół koordynuje realizację usług doradczych na rzecz podmiotów obowiązanych do zamawiania towarów i usług, zgodnie z przepisami ustawy oraz oferujących towary i usługi takim podmiotom. Prawnicy weryfikują SIWZ i oferty, nadzorują stronę formalnoprawną postępowania, pomagają przy zawieraniu umów konsorcyjnych i podwykonawczych, sporządzają środki odwoławcze (także co do odrzucenia konkurencyjnych ofert, niespełniających wymogów SIWZ), reprezentują interesy klientów przed Zespołem Arbitrów przy prezesie Urzędu Zamówień Publicznych oraz przed sądami powszechnymi. Doradzają także w zakresie zamówień organizowanych według re-gulaminów Banku Światowego, EBOiR oraz funduszy PHARE i ISPA.

— Zamówienia publiczne to duży i ważny rynek. Każdy liczący się dostawca towarów i usług musi brać udział w zamówieniach publicznych oraz w przetargach, które teoretycznie nie podlegają przepisom ustawy, ale wykorzystują wzorce procedur ustawowych — uważa mec. Wojciech Kaliński.

Sprawna obsługa zamówień publicznych wymaga nie tylko dużej wiedzy prawniczej, ale również dogłębnej znajmości reguł i praktyki tego rynku, orzecznictwa UZP oraz zwyczajów zamawiających i wykonawców. Sprawdzonym rozwiązaniem jest bieżące weryfikowanie postępowania, od momentu ukazania się ogłoszenia aż do jego rozstrzygnięcia. Pozwala to prawnikom kancelarii na szybkie reagowanie i wskazywanie zagrożeń, sygnalizowanie możliwości zaskarżania SIWZ i ofert konkurencyjnych oraz odpowiednio wczesne wypracowanie rozwiązań prawnych, zgodnych z wymogami zamawiającego i przepisami prawa.

— Uważamy, że rozwiązywanie problemów klienta nie może ograniczać się do określonych dziedzin prawa, ale musi uwzględniać wszystkie aspekty, w tym uwarunkowania biznesowe — mówi mec. Marcin Maruta, wspólnik w kancelarii.

Usługi świadczone przez kancelarię mają przed wszystkim zapewnić klientom bezpieczeństwo prawne i skuteczność ich działań.

Marcin Maruta wspólnik w kancelarii Kuczek i Maruta

Więcej na stronie: http://www.km.com.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maria Wykrytowicz

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Skuteczność przede wszystkim