SkyCash sypie pomysłami

KL
opublikowano: 26-10-2010, 00:00

Firma z portfela funduszu Opera rozpycha się łokciami na rynku mobilnych płatności.

Firma z portfela funduszu Opera rozpycha się łokciami na rynku mobilnych płatności.

Kilka miesięcy temu SkyCash wprowadził na rynek własne rozwiązanie do płatności mobilnych. W tym czasie nie próżnował.

— We współpracy z Mennicą Polską wdrożyliśmy rozwiązanie, dzięki któremu wrocławianie od września mogą kupować bilety komunikacji miejskiej — mówi Dariusz Mazurkiewicz, zarządzający SkyCash, należącego do funduszu Opera.

Za pośrednictwem aplikacji, która działa w większości telefonów komórkowych, można też doładowywać prepaidy wszystkich operatorów. Możliwe są również przelewy do osób, nie będących nawet użytkownikami systemu. Jest też rozwiązanie do pobierania opłat parkingowych.

— Pracujemy nad tym, aby stworzyć sieć akceptantów płatności SkyCash — mówi Dariusz Mazurkiewicz.

Pierwsze sukcesy już są. W Łodzi i w Olsztynie przez SkyCash można zapłacić w dwóch korporacjach taksówkowych. Firma pracuje nad rozwiązaniami, w których SkyCash będzie się wykorzystywać alternatywnie do drogich SMS-ów premium rate. Są nimi zainteresowani m.in. organizatorzy konkursów, wydawcy i dostawcy kontentu, którzy w przypadku mikropłatności przez SMS muszą dzielić się pół na pół z operatorami komórkowymi. W przypadku SkyCash znacznie więcej zostaje w kieszeni sprzedawcy.

— Ten rynek jest bardzo duży. Oprócz wydawców SkyCash może obsługiwać m.in. gry i konkursy — mówi Dariusz Mazurkiewicz.

Michał Olszewski, dyrektor inwestycyjny Opery, dodaje, że SkyCash jest rozwiązaniem stworzonym dla mobilnego i klasycznego e-commerce, dlatego firma chce być obecna w wielu sklepach internetowych (teraz pozwala płacić za pośrednictwem serwisu Przelewy24.pl).

— Chcemy nawiązać też współpracę z firmami sprzedającymi różnego rodzaju bilety — zapowiada dyrektor.

Zespół SkyCash pracuje nad kolejnymi rozwiązaniami. Wśród nich są stacjonarna sieć punktów, w których będzie można doładowywać elektroniczną portmonetkę, a także możliwość wypłacania pieniędzy z bankomatu bez karty — dzięki aplikacji na telefonie.

Więcej o nowoczesnych metodach płatności można dowiedzieć się podczas konferencji organizowanych przez Informedia Polska i "Puls Biznesu". 24-25 listopada odbędzie się konferencja “Mobilne usługi dodane", natomiast 25-26 listopada "Rynek płatności bezgotówkowych — Innowacyjne rozwiązania produktowe". Więcej na stronie konferencje.pb.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu