Słabe ogniwa łańcucha dostaw

opublikowano: 28-05-2018, 22:00

W ubiegłym roku przybyło ataków wykorzystujących ransomware i inne złośliwe oprogramowania, wymierzonych w łańcuchy dostaw.

W ubiegłym roku przybyło ataków wykorzystujących ransomware i inne złośliwe oprogramowania, wymierzonych w łańcuchy dostaw. Ich sprawcy wykorzystują niejednorodne i przestarzałe infrastruktury sieciowe. Najczęściej nękanymi branżami na świecie były finanse i nowe technologie. Trzeci w zestawieniu sektor — usług biznesowych i profesjonalnych — stał się celem 10 proc. cybernetycznych napaści.

W regionie EMEA, obejmującym Europę, Bliski Wschód i Afrykę, udział takich incydentów osiągnął 20 proc. — wynika z analiz Dimension Data zamieszczonych w raporcie „NTT Security 2018 Global Threat Intelligence”. Co w łańcuchu dostaw i zewnętrznych usługach dla firm jest najsmakowitszym kąskiem dla przestępców? Są nim tajemnice handlowe i własność intelektualna — ich kradzież może prowadzić do utraty danych klientów i partnerów biznesowych. To duże wyzwanie dla dostawców — uświadamia Mark Thomas, odpowiedzialny w Dimension Data Group za bezpieczeństwo IT.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu