Słabnie popyt na niskokwotowe pożyczki

opublikowano: 16-03-2023, 18:11
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

W lutym średnia wartość nowo udzielonej pożyczki, udzielonej poza sektorem bankowym wyniosła 2 584 zł i była o 12,4 proc. wyższa w skali roku. Trend wzrostowy widoczny jest od kilku miesięcy. Podobnie jak słabnące zainteresowanie klientów pożyczkami na kwoty poniżej 500 zł. W ubiegłym miesiącu w ujęciu liczbowym było ich mniej o aż o ponad jedną czwartą niż w lutym 2022 r., a pod względem wartości prawie o 10 proc.

713mln zł

To wartość nowych pożyczek udzielonych w lutym br.

W lutym aż 44,6 proc. wartości nowo udzielonych pożyczek firmy pożyczkowe przyznały na kwoty powyżej 5 tys. zł, które w ujęciu liczbowym stanowiły jednak tylko 12,6 proc. Największym zainteresowaniem klientów cieszyły się pożyczki do kwoty 1 tys. zł, które stanowiły niemal 38 proc. liczby udzielonego finansowania, choć w ujęciu wartościowym miały jedynie 8,7 proc. udział w sprzedaży.

11,6proc.

O tyle w skali roku wzrosła wartość pożyczek udzielonych w dwóch pierwszych miesiącach 2023 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane