Słaby początek tygodnia dla złotego

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 15-02-2016, 16:59

Tydzień rozpoczęliśmy od osłabienia złotego do dolara amerykańskiego oraz funta szterlinga a także wyhamowania aprecjacji rodzimej waluty do euro. Z uwagi na nieobecność Amerykanów (Dzień Prezydenta) zmienność na rynku walutowym nie jest dziś zbyt duża.

USD/PLN

Wygenerowana na notowaniach USD/PLN na początku minionego tygodnia fala spadkowa zatrzymała się w czwartek poniżej bronionego wcześniej 50% zniesienia odbicia z 15 października (3,9170), w wyniku czego kurs ustanowił nowe minima w tym miesiącu. Od tamtej pory na omawianej parze oglądamy lokalne odbicie, które w tym tygodniu jest kontynuowane. Moim zdaniem sekwencja spadkowa wykształcona 21 stycznia nie wygląda jeszcze na wypełnioną i po zakończeniu obecnego, korekcyjnego odbicia spadki będą kontynuowane.

Celem notowań pozostają przynajmniej okolice poziomu 3,86 (61,8% zniesienie odbicia wygenerowanego 15 października oraz minima z 29 grudnia zeszłego roku). Pokonanie tego wsparcia będzie sygnałem kontynuacji sekwencji spadkowej przynajmniej do październikowych minimów (3,6750).

EUR/PLN

Aprecjacja złotego względem europejskiej waluty wyhamowała w piątek wieczorem. Odbicie oglądane dziś na parze EUR/PLN przyjęło kształt wąskiej konsolidacji, która wykształciła się poniżej linii trendu wzrostowego poprowadzonej po lokalnych dołkach z tego miesiąca (okolice 4,40).

Budujący się od 21 stycznia ruch spadkowy wygląda póki co na korektę impulsu wzrostowego z 29 grudnia ubiegłego roku i w takiej sytuacji celem notowań są obecnie okolice 4,3370 gdzie przebiegają: 61,8% zniesienie odbicia z 29 grudnia oraz minima z 13 stycznia.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy