Śląsk: 30 mln zł na usługi branżowe

DZ
opublikowano: 08-01-2019, 22:00

Śląskie Centrum Przedsiębiorczości (ŚCP) ogłosiło konkurs z grantami, które sfinansują usługi dla MŚP z regionu wykonywane przez instytucje otoczenia biznesu (IOB).

Wsparcie pochodzi z działania 1.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego („Profesjonalizacja IOB”). W puli jest 30 mln zł. W regionie działa wiele instytucji wspierających MŚP, w tym m.in. klastry branżowe, parki naukowo-technologiczne, izby przemysłowe. W 2017 r. było ich 49. Co jest największą bolączką tych ośrodków? Mały wachlarz proponowanych przez nie usług specjalistycznych. Szansą na zmianę może być konkurs ŚCP.

— Instytucje otoczenia biznesu mogą przedstawić w jednym wniosku o dofinansowanie koncepcję nie tylko jednej usługi, ale całego pakietu. Pomysły powinny dotyczyć porad we wdrażaniu innowacji i audytu innowacyjności przedsiębiorstwa. Województwo śląskie stawia na nowoczesne technologie. Bez kompleksowego wsparcia na etapie poszukiwań koncepcji czy nawet weryfikacji danego pomysłu możemy mieć nietrafione przedsięwzięcia, które mają niewiele wspólnego z innowacjami — podkreśla Bartosz Rozpondek, dyrektor ŚCP.

Maksymalny poziom wsparcia wyniesie 85 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. Wnioski o dofinansowanie należy składać w ŚCP w Katowicach (ul. Katowicka 47). Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na lipiec 2019 r.

WAŻNA DATA

18.03 Do tego dnia można składać wnioski o dotacje z działania 1.3 RPO WŚ.

WIĘCEJ INFORMACJI www.rpo.slaskie.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu