Śląsk dofinansuje kulturę

Mirosław Cichy
opublikowano: 18-02-2002, 00:00

Katowice. Zarząd województwa śląskiego rozstrzygnął konkurs na dofinansowanie projektów w dziedzinie kultury, realizowanych w I połowie 2002 r. Na konkurs wpłynęło 239 wniosków na łączną sumę ponad 3 mln zł.

— Dofinansowano 89 projektów na kwotę ponad 360 tys. zł, z czego m.in. 160 tys. zł przeznaczono na upowszechnianie kultury, 91 tys. zł na przedsięwzięcia w dziedzinie muzyki, a 50 tys. zł na projekty teatralne — mówi Adam Warzecha z urzędu marszałkowskiego.

W dziedzinie muzyki dofinansowano festiwale o dużej randze artystycznej oraz projekty fonograficzne wybitnych kompozytorów i muzyków śląskich. W dziedzinie teatru dofinansowano głównie premiery teatralne oraz programy edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży. W przypadku projektów o charakterze upowszechnieniowym dofinansowane zostały przedsięwzięcia cykliczne o charakterze ponadpowiatowym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Cichy

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Śląsk dofinansuje kulturę