Słowny Rainbow Tours

MAG
opublikowano: 13-02-2008, 00:00

Touroperator wykonał prognozy. Ale uwaga! Wyniki skonsolidowane będą nieco gorsze. Przez Ukrainę.

Touroperator wykonał prognozy. Ale uwaga! Wyniki skonsolidowane będą nieco gorsze. Przez Ukrainę.

O 60 proc., do 162,6 mln zł wzrosły w 2007 r. przychody Rainbow Tours. To o 7,7 mln zł więcej od prognoz. Zysk tylko nieznacznie przekroczył zapowiedzi i wyniósł 5,04 mln wobec 5 mln zł.

— Prognozy podnieśliśmy w październiku, kiedy już dość precyzyjnie byliśmy w stanie oszacować wyniki. Ale w listopadzie i grudniu świetnie sprzedawały się wyjazdy do krajów egzotycznych i na sylwestra — tłumaczy Grzegorz Baszczyński, prezes Rainbow Tours.

Wyniki skonsolidowane, które firma zaprezentuje 28 lutego, będą nieco słabsze.

— Zysk zmaleje do 3,1-3,5 mln zł, głównie w związku ze stratami Rainbow Tours Ukraina — zapowiada Grzegorz Baszczyński.

To spółka, która rozpoczęła działalność dopiero w ubiegłym roku. W tym powinna już wyjść na zero.

— Dlatego tegoroczne prognozy to 7,5 mln zł zysku netto, wypracowanego głównie przez polskie biuro podróży — mówi prezes Rainbow Tours.

Wzrost zysku zapewnią kolejne salony sprzedaży. Poza tym spółka liczy na zyski dzięki 23 tys. rezerwacji na ofertę Lato 2008 (skok o 169 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem).

— Na wyniki w tym roku nie wpłynie jeszcze znacząco portal, bo będziemy inwestować w informatyków i technologię — zapowiada Grzegorz Baszczyński.

Rainbow Tours ma dwa portale: wyruszamy.pl, który sprzedaje oferty touroperatorów, oraz kupiony niedawno za 1 mln zł TravelOvo, wyspecjalizowany w sprzedaży biletów lotniczych. W ciągu miesiąca portale będą łączone.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane