Słubicom pomoże park

MAG
opublikowano: 16-01-2007, 00:00

350 ha terenów strefy, park technologiczny i szybka ścieżka dla trzech inwestycji — tak rząd chce pomóc Słubiczanom.

350 ha terenów strefy, park technologiczny i szybka ścieżka dla trzech inwestycji — tak rząd chce pomóc Słubiczanom.

Ministerstwo Gospodarki ma kolejne plany, jak pomóc 6 tys. osób, które straciły pracę w wyniku pożaru targowiska w Słubicach.

— Mamy zinwentaryzowane ziemie należące do skarbu państwa. Jest to 350 ha, które mogłyby zostać włączone do Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSSE). Będzie rozważane utworzenie pod Słubicami parku technologicznego o powierzchni 200 ha. Najpierw jednak musimy znaleźć źródła finansowania projektu. Będziemy rozmawiać z władzami regionalnymi. Niewykluczone jest również włączenie do strefy terminalu w Świecku — mówi Krzysztof Dołganow, prezes KSSSE.

Są też zamierzenia, dzięki którym kilkaset miejsc pracy powstanie już w bardzo niedalekiej przyszłości.

— Jeszcze w pierwszym kwartale wraz z Ministerstwem Gospodarki przyspieszymy uruchomienie inwestycji, dzięki którym powstanie 440 miejsc pracy w Słubicach, 70 w Kostrzynie i 250 w Rzepinie, 20 km od Słubic — zapowiada Krzysztof Dołganow.

Inwestorzy, którzy już otrzymali zezwolenia na działalność w KSSSE, jak i ci, którzy dostaną je w najbliższych dniach, mogą liczyć na szybką ścieżkę administracyjną, np. przy uzyskiwaniu zezwoleń na budowę.

To nie wszystko.

— W związku z ostatnimi zmianami strefy powstanie w niej blisko 2 tys. miejsc pracy — twierdzi Andrzej Kaczmarek, wiceminister gospodarki, o którego dymisji poinformowała wczoraj kancelaria premiera.

Gmina, dotychczasowy operator targowiska w Słubicach, będzie szukała pieniędzy, np. w Banku Gospodarstwa Krajowego lub unijnych funduszy, na odbudowę obiektu.

W projekt pomocy w związku z pożarem zaangażowana jest też Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIIZ), której zadaniem jest kierowanie firmw region Słubic. We wczorajszym „PB” Andrzej Kaczmarek zapowiedział też, że planuje kampanię w mediach niemieckich, włoskich i hiszpańskich, której celem będzie promocja terenów inwestycyjnych w KSSSE.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu