Smartfon, brama do Internetu

DI, PAP
opublikowano: 05-02-2013, 12:45

Mobilni i niefrasobliwi - taki jest obraz polskich internautów informuje "Rzeczpospolita" na podstawie raportu "Bezpieczeństwo w sieci".

Polacy stają się coraz bardziej mobilni - wynika z raportu "Bezpieczeństwo w sieci" przygotowanego przez firmę SW Research na zlecenie organizacji Bezpieczniejwsieci.org.

Fot. Bloomberg
Fot. Bloomberg
None
None

Staliśmy się też bardziej aktywnymi i świadomymi użytkownikami Internetu, o czym świadczy chociażby fakt, że aż 70 proc. z nas korzysta z usług finansowych online.

Raport pokazuje, że o 12 proc. wzrosła liczba osób łączących się z Internetem za pomocą tabletów. Wg firmy IDC w 2012 roku sprzedano w Polsce ponad 700 tys. tych urządzeń.

Liczba Polaków, którzy kupili smartfony, była ponaddwukrotnie wyższa, jednak tylko 10 proc. więcej z nas łączyło się z siecią za pośrednictwem tych właśnie urządzeń.

Problemem pozostaje brak świadomości zagrożeń wynikających z tego trendu. Z raportu "Bezpieczeństwo w sieci" wynika, że aż 40 proc. badanych nie zna żadnych sposobów zabezpieczenia telefonu przed kradzieżą danych, a jeśli już, to jest to kod PIN. Programy antywirusowe stosuje niespełna jedna czwarta właścicieli tych urządzeń.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane