Smeo z nowym kontraktem

opublikowano: 10-05-2018, 22:00

Faktoringowy start-up podpisał umowę z producentem opakowań Multi-Tab. Jego rozwiązaniami zainteresowany jest także rynek chilijski.

Smeo, fintech oferujący mikroprzedsiębiorcom faktoring online, wszedł na rynek dwa miesiące temu — i już ogłasza pierwsze sukcesy. Firma pochwaliła się kontraktem na kompleksowe finansowanie, podpisanym z firmą Multi-Tab, zajmującą się produkcją oznakowania dla branży energetycznej.

— Nawet 90-dniowe terminy płatności za wystawione faktury to realia, z jakimi musi się dzisiaj mierzyć każdy przedsiębiorca. Dzięki faktoringowi, zablokowane w fakturach sprzedażowych pieniądze będziemy mogli od razu przeznaczać na inwestycje, co pozwoli nam jeszcze dynamiczniej się rozwijać — mówi Adam Mrozowski, właściciel firmy Multi-Tab.

Michał Pawlik, współzałożyciel i prezes Smeo, tłumaczy, że rdzeń reprezentowanego przez niego biznesu to sprzedaż usług factoringowych — ale równie istotna jest współpraca z instytucjami finansowymi, ubezpieczeniowymi lub sprzedającymi usługi dla przedsiębiorców (szczególnie firm IT i technologicznych).

— Mamy gotowy model dla takich partnerów, którzy mogą sprzedawać usługi Smeo pod swoimi barwami, korzystając z naszego zaplecza technologicznego i obsługowego, bądź w drugim wariancie, w którym korzystają również z naszej marki — tłumaczy Michał Pawlik.

Umowa z Multi-Tab została zainicjowana podczas Targów Hannover Messe, organizowanych przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu (PAIH), w których Smeo wzięło udział pod koniec kwietnia. Podczas tego wydarzenia, rozwiązaniami polskiego start-upu zainteresowali się także partnerzy z banku w Chile, którzy rozpoczęli rozmowy o wejściu Smeo na tamtejszy rynek.

— Rozmawialiśmy też z Bułgarską Agencją Promocji Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz niemieckimi firmami IT dostarczającymi i integrującymi system obrotu elektronicznymi dokumentami — dodaje Michał Pawlik.

Na polskim stoisku narodowym, podczas targów Hannover Messe prezentowało się łącznie 16 polskich innowatorów z takich sektorów, jak fin-tech, robotyka, automatyka i technologie przemysłowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Firmy / Smeo z nowym kontraktem