Śnieżka liczy na wsparcie finansowe Rumunów

Anna Bytniewska
opublikowano: 12-11-2010, 12:04

Spółka jest bliska decyzji o budowie fabryki za 6 mln EUR.

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka nie rezygnuje z planów rozwoju produkcji za granicą. W grę wchodzi budowa wytwórni farb wodorozcieńczalnych w Rumunii. Śnieżka liczy na pomoc finansową rumuńskiego rządu.
- W tym roku złożymy wniosek o dofinansowanie inwestycji - mówi Piotr Mikrut, prezes Śnieżki.
Może ono wynieść do 50 proc. wartości projektu. Spółka szacuje, że budowa zakładu w Rumunii pochłonie 6 mln EUR.
- Jeśli otrzymamy wsparcie od rumuńskiego rządu to fabryka na pewno powstanie. Jeśli nie, to może wystąpimy o dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej - mówi Piotr Mikrut.
Śnieżka na razie nie planuje zagranicznych akwizycji.
- Nie prowadzimy obecnie żadnych konkretnych rozmów dotyczących przejęć. Te, które prowadziliśmy, zakończyły się fiaskiem - głównie z powodu braku zgody w wycenach - mówi Piotr Mikrut.
Po trzech kwartałach przychody spółki lekko spadły: z 447,5 mln zł w 2009 r. do 441,1 mln zł. Zysk operacyjny wzrósł symbolicznie - z 62,6 mln zł do 62,7 mln zł. Zysk netto wzrósł z 44,7 mln zł do 47,4 mln zł.
- Spadek przychodów wynika z mniejszej aktywności w polskim budownictwie. Nasze wyniki plasują się jednak powyżej danych opisujących krajowy rynek. Po trzech kwartałach skurczył się on o 10-15 proc. - twierdzi Piotr Mikrut.
Wzrosła natomiast sprzedaż spółki na Ukrainie: o 1,8 proc. - do 87,3 mln zł i na Białorusi: o 4,1 proc. - do 38,4 mln zł. Śnieżce udało się też zwiększyć eksport do Mołdawii o 19 proc. i do Rosji o 43 proc.

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bytniewska

Polecane