Softbank przed ważnym oporem

Piotr Wiśniewski
24-02-2003, 00:00

Sygnałem, sugerującym koniec trwającego od listopada 2002 r. trendu wzrostowego, było pojawienie się na początku lutego formacji odwrócenia trendu — zasłony ciemnej chmury. W następstwie tego, w trakcie lutowych notowań rynek wyraźnie „stracił oddech”.

Konsolidacja kursu w obszarze nieco poniżej 15 zł dokonuje się jednak przy dość niskich obrotach, co wyklucza przypuszczenie o dystrybucji walorów. W przypadku Softbanku kluczowe znaczenie ma analiza wykresu w dłuższym terminie. Formacja odwróconej głowy i ramion, która kształtowała się w drugiej połowie 2002 roku obecnie została wypełniona przy poziomie 15 zł. Softbank może pokonać ten obszar w przypadku impulsów ocharakterze fundamentalnym (kontrakt z PKO BP lub dobre wyniki za IV kw.). W przeciwnym razie dalsza konsolidacja poniżej 15 zł grozi uaktywnieniem podaży. Strefa obrony to 13,1 zł i 11,8 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Softbank przed ważnym oporem