Łódź. Spółka Solan z Głowna koło Łodzi uruchomiła nowoczesną linię technologiczną do produkcji płatków ziemniaczanych. Rocznie firma będzie mogła wyprodukować 7 tys. ton płatków.
Linia mieści się w nowej hali produkcyjnej, której budowa i wyposażenie kosztowało prawie 4 mln zł. Przy jej obsłudze zatrudnienie znalazło 11 osób.
— Produkcję mamy już sprzedaną do końca sierpnia. Większość przeznaczamy na rynek krajowy, który próbują opanować producenci z Niemiec. Ponadto płatki będziemy wysyłać do Rosji — mówi Bogusław Madziąg, prezes i właściciel Solanu.
Spółka Solan początkowo koncentrowała się na produkcji granulatu ziemniaczanego, który w większości eksportuje na rynki zagraniczne. Posiada własne przechowalnie na 45 tys. ton ziemniaków. Zatrudnia 89 osób.
Bogusław Madziąg przez kilka lat był także właścicielem spółki Stolon w Słupsku, która do tej pory była jedynym producentem płatków ziemniaczanych w kraju. Przed rokiem firma upadła. Obecnie syndyk masy upadłościowej próbuje sprzedać spółkę w całości.