Czytasz dzięki

Solana ubolewa nad słabą frekwencją wyborczą w Polsce

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 26-09-2005, 17:58

Szef dyplomacji unijnej Javier Solana wyraził w poniedziałek w Paryżu ubolewanie z powodu niskiej frekwencji w wyborach parlamentarnych w Polsce, przypisując ją częściowo kryzysowi wyborczemu w całej Europie.

Szef dyplomacji unijnej Javier Solana wyraził w poniedziałek w Paryżu ubolewanie z powodu niskiej frekwencji w wyborach parlamentarnych w Polsce, przypisując ją częściowo kryzysowi wyborczemu w całej Europie.

"Frekwencja była ograniczona. Ta sytuacja występuje nie tylko w Polsce, lecz i w całej Europie. Trzeba z niej wyjść i zmobilizować Europejczyków do głosowania. Udział w głosowaniu to podejmowanie decyzji na przyszłość i dlatego jest on taki ważny" - powiedział Solana na zakończenie spotkania z minister obrony Francji Michele Alliot-Marie.

Frekwencja w niedzielnych wyborach do Sejmu i Senatu wyniosła, po przeliczeniu głosów z 90 proc. obwodów, 40,17 procent.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane