Solar wyznaczył datę walnego

ANP
opublikowano: 08-02-2013, 16:39

7 marca o 12.00 w siedzibie odzieżowej spółki w Poznaniu ma odbyć się kolejne walne Solara, o które wnioskowali akcjonariusze mniejszościowi reprezentujący 20,8 proc. udziałów w kapitale spółki.

W uchwałach na walne znalazł się punkt mówiący o przeprowadzeniu audytu, na koszt spółki, przez firmę Ernst & Young Audit. Tego samego domagali się mniejszościowi akcjonariusze wnioskując o zwołanie wcześniejszego walnego, do którego doszło w grudniu.

Przypomnijmy, że po ogłoszeniu przerwy w obradach, zgromadzenie akcjonariuszy kontynuowano je w styczniu. Ostatecznie większościowi akcjonariusze przegłosowali audyt, który ma przeprowadzić wskazana przez nich firma Grant Thornton Frąckowiak.

- Nasze plany wobec spółki i wyjaśnienia sytuacji są jak najbardziej aktualne i nadal będziemy domagać się wprowadzenia naszego przedstawiciela do rady nadzorczej oraz wyboru naszego rewidenta do czego mamy prawo – mówi Sebastian Buczek, zarządzający Quercus TFI.

Spółka podała także komunikat o sprzedaży za styczeń 2013 r. skonsolidowane nieaudytowane przychody wyniosły 11,9 mln zł , w tym salony własne 11 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Solar wyznaczył datę walnego