Solidne odbicie na Wall Street

opublikowano: 28-01-2020, 22:04

Wtorkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się wzrostami głównych indeksów giełdowych notowanych na Wall Street.

Na koniec dnia indeks Dow Jones Industrial Average zwyżkował o 0,66 proc., Standard & Poor’s 500 rósł o 1,12 proc., a technlogiczny Nasdaq o 1,43 proc.

Amerykański rynek akcji rósł najmocniej od października na fali doniesień, że starania dążące do ujarzmienia koronawirusa zapobiegą poważnemu kryzysowi gospodarczemu.

Indeks szerokiego rynku odbił się po najgorszej wyprzedaży od czterech miesięcy – prym we wzrostach wiodły spółki z sektora technologicznego. Spółki, które w ostatnich dniach odnotowały największe straty, tj. producenci chipów, operatorzy kasyn czy linie lotnicze, zyskiwały we wtorek.

Po spadku o 9 proc. w ciągu ostatnich pięciu sesji, ropa naftowa nieco zyskiwała i za baryłkę trzeba było zapłacić ponad 53 USD. Popyt na tzw. bezpieczne przystanie nieco ostygł, co zaznaczyło się spadkiem cen obligacji i złota.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy