Solista improwizator

Robert Buczek
25-05-2007, 00:00

W klubie Mleczarnia we Wrocławiu, 25 maja, o godz. 22, w ramach festiwalu Musica Electronica Nova, rozpocznie się występ jednego z najbardziej kreatywnych, gitarzystów świata — Japończyka Kazuhisy Uchihashiego.

Przygodę z gitarową muzyką improwizowaną rozpoczął w 1983 r. Gitara dość szybko przestała mu wystarczać i zaczął eksperymentować z różnymi urządzeniami elektronicznymi do przetwarzania dźwięku. Uchihashi komponuje także muzykę do filmów, spektakli teatralnych, słuchowisk radiowych. Współpracował z wieloma znakomitościami jazzu i muzyki improwizowanej, m.in.: Tomem Corą, Barrem Phillipsem, Peterem Broetzmanem, Derekiem Baileyem. Od 1990 r. jest liderem jazz-rockowej formacji Altered States. Największą popularność w świecie przyniosła mu współpraca z grupą Ground Zero w latach 1994-97.

Robert Buczek

krytyk muzyczny

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Buczek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Solista improwizator