Solorz: Elektrim będzie się bronił, wzywa Vivendi do współpracy

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 10-02-2005, 19:33

Elektrim szuka możliwości obrony przed przejęciem udziałów PTC przez Deutsche Telekom po zaniżonej cenie, możliwie we współpracy z Vivendi - powiedział agencji ISB Zygmunt Solorz, szef rady nadzorczej Elektrimu SA.

Elektrim szuka możliwości obrony przed przejęciem udziałów PTC przez Deutsche Telekom po zaniżonej cenie, możliwie we współpracy z Vivendi - powiedział agencji ISB Zygmunt Solorz, szef rady nadzorczej Elektrimu SA.

"Wiadomo, że cena w opcji call nie jest korzystna dla Elektrimu. Będziemy próbować się bronić, ale nie mamy zbyt wielu możliwości bez współpracy z Vivendi. Jeżeli Vivendi na dniach nie zgodzi się uznać wyroku możliwości są ograniczone" - powiedział w czwartek wieczorem agencji ISB Zygmunt Solorz Żak poproszony o komentarz do komunikatu Deutsche Telekom przesłanego we wtorek spółce.

"Elektrim Telekomunikacja powinien zgodzić się na transfer udziałów PTC do Elektrimu SA, ponieważ sąd uznał, że ET nie jest ich właścicielem, a udziały należą do Elektrimu. Zrobiliśmy dotychczas wszystko co możliwe, jeśli chodzi o wykonanie wyroku arbitrażu. Upór Elektrimu Telekomunikacja dał Deutsche Telekom możliwość, by opcję kupna na udziałach PTC wykonać" - powiedział w czwartek wieczorem agencji ISB Zygmunt Solorz Żak poproszony o komentarz do komunikatu Deutsche Telekom przesłanego we wtorek Elektrimowi o zamiarze wykonania opcji call na udziałach w PTC.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane