Solorz: Polsat wejdzie na GPW w IV kw. 2005 r.

Internet Securities
opublikowano: 18-01-2005, 16:01

Największy polski komercyjny nadawca telewizyjny "Telewizja Polsat SA" planuje debiut giełdowy w IV kw. 2005 roku, w drodze nowej emisji akcji, powiedział we wtorek Zygmunt Solorz-Żak, przewodniczący rady nadzorczej i główny udziałowiec Polsatu.

Największy polski komercyjny nadawca telewizyjny "Telewizja Polsat SA" planuje debiut giełdowy w IV kw. 2005 roku, w drodze nowej emisji akcji, powiedział we wtorek Zygmunt Solorz-Żak, przewodniczący rady nadzorczej i główny udziałowiec Polsatu.

„Uważamy, że Polsat znajdzie się na giełdzie w czwartym kwartale 2005 roku. Planujemy nową emisję akcji. Chcemy sprzedać na giełdzie 20-25% akcji Polsatu” – powiedział Solorz dziennikarzom.Solorz powiedział, że spółka jest obecnie w trakcie wyboru doradcy. Dotychczas Polsat korzystał z usług doradczych firmy Trigon.Od kilku lat Solorz zapowiada już możliwość debiutu Polsatu na giełdzie, bądź też znalezienia inwestora, który mógłby otrzymać mniejszościowy pakiet akcji. Wiosną ub. roku mówił w wywiadzie dla agencji ISB, że Polsat zamierza rozpocząć rozmowy z inwestorami w połowie roku, a jeśli one nie zostaną sfinalizowane, spółka będzie chciała pozyskać kapitał na giełdzie, co może się stać najwcześniej w 2005 roku.Wpływy reklamowe Polsatu wyniosły w 2004 roku 1,48 mld zł (wobec 1,64 mld zł rok wcześniej), jak wynika z danych firmy badawczej AGB Polska, podczas gdy wpływy drugiej co do wielkości komercyjnej telewizji TVN, notowanej na giełdzie od grudnia ub. r. – 1,40 mld zł wobec 1,60 mld zł w 2003 roku.Polsat nie publikował dotychczas wyników za miniony rok, ani za rok 2003.Solorz powiedział, że spółka raczej nie zdoła złożyć do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG) prospektu emisyjnego, w terminie do końca I półr. 2005 roku.(ISB)mor/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu