Soros: Eurolandowi grozi rozpad jak ZSRR

WST, Moneynews
opublikowano: 25-04-2012, 11:04

Strefie euro grozi niebezpieczeństwo załamania w podobnym stylu jaki stał się udziałem byłego Związku Radzieckiego, gdzie załamała się gospodarka co w konsekwencji doprowadziło do przewrotu społecznego, ostrzega znany inwestor i miliarder George Soros.

Europa jest podobna do byłego ZSRR w kontekście tego, jaki potencjał niszczenia posiada kryzys w Eurolandzie, podkopując Unię Europejską – powiedział Soros podczas debaty na temat polityki publicznej w Budapeszcie, o której napisał dziennik The Wall Street Journal.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Dodaje, że wraz z kryzysem ekonomiczny, socjalnym i moralnym w Europie, możemy zauważyć podobne procesy dezintegracyjne.

Obawiam się, że kryzys w Europie pogłębia się i staje się coraz gorszy. Nie widać jego końca, a wręcz przeciwnie, wszystko idzie w złym kierunku – ocenia Soros.

Miliarder stawia sprawę jasno „…Euro osłabia spoistość polityczną Unii Europejskiej i jeśli taki stan rzeczy będzie kontynuowany, zniszczy UE”.

Soros ostro nawiązał też do działań podejmowanych przez Niemcy. W wywiadzie dla Welt am Sonntag, wezwał ich do zwiększenia wysiłków w walce z kryzysem.

Niemcy powinny zdecydować się, czy chcą euro, czy nie. Jeśli tak, to muszą przeprowadzać transfer finansów. Jeśli nie, powinny opuścić Euroland – stwierdził legendarny inwestor.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, Moneynews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu