Czytasz dzięki

Spacery - prosty sposób na zdrowe serce

opublikowano: 25-03-2020, 22:00

Co zrobić, aby nie narażać się na podwyższone ciśnienie krwi, które wiąże się z chorobami serca? Z badań wynika, że może pomóc prosta codzienna aktywność — spacery.

Portal „Medical News Today” powołuje się na badania, które dowodzą, że osoby, które częściej spacerują, mają z reguły niższe ciśnienie krwi. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że częste przechadzki pomagają ratować zdrowie.

To kolejny argument za tym, żeby w wolnym czasie nie siedzieć na kanapie, ale postawić na aktywność fizyczną. W USA problemy z nadciśnieniem dotyczą niemal połowy dorosłych mieszkańców i są jednym z głównych czynników, wpływających na pogorszenie się pracy serca, które w efekcie może doprowadzić do zawału lub udaru. Już wcześniej z badań wynikało, że aby zapobiec nadciśnieniu, warto regularnie ćwiczyć. Dla tych, którzy tego nie lubią, spacery wydają się idealnym rozwiązaniem. W obu przypadkach ważna jest jednak regularność — jeden spacer raz na jakiś czas raczej nie pomoże. Badanie związku spacerów z poziomem ciśnienia krwi przeprowadzono na Uniwersytecie Kalifornii w San Francisco, a wyniki zaprezentowano niedawno podczas Światowego Kongresu Kardiologicznego w Chicago.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane