Spadają indeksy giełd w USA

opublikowano: 12-04-2021, 17:00

Inwestorzy sprzedają akcje na pierwszej sesji tygodnia, w którym rozpocznie się sezon wyników kwartalnych i podane zostaną dane o inflacji.

Rekordowe zakończenie ubiegłego tygodnia na NYSE skłania inwestorów do realizacji zysków na ostatniej sesji przed wtorkową publikacją danych o inflacji cen detalicznych w marcu. Rynek oczekuje 2,5 proc., ale dane o inflacji cen produkcji pokazały, że możliwa jest niespodzianka. Inwestorzy myślą także o rozpoczynającym się w środę sezonie wyników kwartalnych. Oczekiwany jest największy wzrost zysków spółek od 2018 roku.

Po około godzinie sesji Dow Jones i S&P500 spadały o ok. 0,25 proc. Nasdaq szedł w dół o 0,6 proc. Notowaniom spółek technologicznych nie sprzyja wzrost rentowności obligacji USA.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Z 11 głównych segmentów S&P500 w 6 przeważa popyt. Największym cieszą się dostawcy dóbr codziennego użytku i spółki użyteczności publicznej (po 0,3 proc.). Największą podaż widać w segmentach usług telekomunikacyjnych (-0,6 proc.), gdzie tanieją media i rozrywka (-0,7 proc.), oraz IT (-0,7 proc.), gdzie trwa wyprzedaż akcji spółek półprzewodnikowych i producentów hardware’u (po -1,1 proc.).

Tanieje większość technologicznych blue chipów, w tym wszystkie spółki z grupy FAANG, w której najmocniej tanieje Apple (-1,3 proc.). Wzrostem wyróżnia się Tesla (3,2 proc.), której pomógł raport Canaccord Genuity wskazujący spółkę Elona Muska jako przyszłego wielkiego gracza na rynku energii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane