Spadki na Wall Street

opublikowano: 16-08-2021, 16:54

Na amerykańskich rynkach akcji przeważa podaż. Wzrost awersji do ryzyka to skutek obaw wywołanych przez słabe dane makro w Chinach, USA, a także wydarzenia w Afganistanie.

Wiadomość o słabszej produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej w Chinach, a także spadku aktywności przemysłu w stanie Nowy Jork obudziły obawy spowolnienia wzrostu. Dodatkowo niepewność zwiększyły wydarzenia w Afganistanie. Wzrósł popyt na „bezpieczne przystanie”. Drożeją obligacje skarbowe USA i złoto. Umacnia się dolar.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Godzinę po rozpoczęciu sesji Dow Jones spadał o 0,4 proc., S&P500 tracił 0,5 proc., a Nasdaq nurkował o 1,2 proc. Podaż przeważała w 6 z 11 głównych segmentach S&P500. Najmocniej taniały spółki telekomunikacyjne (-1,1 proc.), dostawcy dyskrecjonalnych dóbr konsumpcyjnych (-1,3 proc.) i energia (-1,6 proc.). Popytem cieszą się „defensywne” segmenty nieruchomości (0,3 proc.), dóbr codziennego użytku (0,4 proc.) i użyteczności publicznej (1,0 proc.).

Tesla (-5,0 proc.) jest wśród najmocniej przecenionych spółek z S&P500. To skutek ogłoszenia przez nadzór ruchu drogowego rozpoczęcia formalnego dochodzenia w sprawie Autopilota stosowanego w autach spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane