Spadki na Wall Street

MD
opublikowano: 07-12-2011, 16:45

Po godzinie notowań indeksy amerykańskich rynków akcji spadały. To skutek słabnącego optymizmu przed rozpoczynającym się w czwartek szczytem Unii Europejskiej.

Brak publikacji danych makro w USA spowodował, że większa uwaga skupiona jest na doniesieniach z Europy. Inwestorzy negatywnie zareagowali na informację o zdecydowanym odrzuceniu przez Niemcy propozycji połączenie funduszy ratunkowych państw eurolandu – permanentnego ESM i powołanego w ostatnim czasie EFSF.

Spadają indeksy wszystkich głównych segmentów rynku. Najmocniej tanieją akcje spółek procyklicznych: z segmentów energii, finansowego i przemysłowego. Najmniejsze straty notują segmenty „defensywne”: użyteczności publicznej i dóbr codziennego użytku, a także dyskrecjonalnych dóbr konsumpcyjnych.

W piątce najmocniej taniejących spółek z S&P500 znalazły się spółki działające w branży naftowej: Halliburton, Baker Hughes i Noble. Jest w tej grupie także NYSE Euronext, który według informacji mediów będzie musiał sprzedać istotne aktywa aby zaspokoić żądania regulatora. Wśród blue chipów najmocniej tanieją akcje koncernu General Electric, producenta ciężkiego sprzętu budowlanego Caterpillar i konglomeratu 3M.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Spadki na Wall Street