Spadki na Wall Street

18-04-2012, 22:36

Na zamknięciu S&P500 i Nasdaq traciły 0,4 proc. Dow Jones spadał o 0,6 proc.

Dzień po największych wzrostach indeksów od niemal miesiąca na amerykańskich rynkach akcji dominowały spadki cen. Jako powody pogorszenia nastrojów podawano rozczarowanie raportami kwartalnymi IBM i Intela, a także doniesienia o wysokim odsetku tzw. złych długów w portfelach kredytowych hiszpańskich banków, co zwiększa niebezpieczeństwo wystąpienia przez Hiszpanię o pomoc finansową. Drożały obligacje skarbowe USA. Rentowność benchmarkowych 10-latek spadła poniżej 2 proc.

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Z 10 indeksów głównych segmentów S&P500 na zamknięciu spadało 9. Najmocniej traciły spółki finansowe i IT (po -0,8 proc.). Wśród pierwszych największą, ponad 20 proc. przecenę, zanotowały akcje ubezpieczyciela Genworth Financial, który rozczarował informując o przesunięciu na późniejszy termin IPO australijskiej spółki zależnej. Wśród drugich w 10. najmocniej przecenionych znalazły się IBM i Intel. Pierwszy został ukarany za niską dynamikę kwartalnej sprzedaży, drugi, za niższą od rynkowej prognozę marży brutto w obecnym kwartale.Najlepiej na zamknięciu wypadły segmenty dóbr codziennego użytku (-0,1 proc.) i dyskrecjonalnych dóbr konsumpcyjnych (0,15 proc.).

Ostatecznie staniało 70 proc. spółek z S&P500. Najmocniej, wspomniany Genworth Financial. W grupie najmocniej drożejących znalazł się Yahoo, którego wyniki kwartalne pozytywnie zaskoczyły inwestorów.

Spośród spółek tworzących Nasdaq Composite prawie 70 proc. taniało na zamknięciu. Najmocniej First Solar, który został wyrzucony z indeksu Nasdaq 100 z powodu zbyt niskiej kapitalizacji. Przez ostatnie 12 miesięcy wartość rynkowa spółki spadała o ponad 80 proc.

Z 30 blue chipów tworzących średnią Dow Jones na zamknięciu spadały kursy 22. Najmocniej taniały wspomniane IBM i Intel. Najmocniej drożały Caterpillar i Hewlett-Packard.

Inwestorzy obserwowali w środę z uwagą notowania Berkshire Hathaway. Akcje "flagowego okrętu" Warrena Buffetta taniały przez cały dzień po wiadomości o wykryciu u słynnego inwestora nowotworu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Spadki na Wall Street