Spadki na Wall Street

Pogłębiające się problemy Europy i rozczarowanie danymi z rynku nieruchomości spowodowały wyprzedaż na amerykańskich rynkach akcji. Po ok. 90 minutach notowań Dow Jones traci ponad 150 pkt.

Inwestorzy uciekają z rynków akcji na rynki obligacji i od euro do dolara. W Europie najniższe w historii rentowności notują dziś m.in. obligacje Niemiec i Wielkiej Brytanii, tymczasem idą mocno w górę rentowności Hiszpanii czy Włoch. CDS pierwszego kraju osiągnął najwyższą wartość w historii. JP Morgan szacuje, że na ratowanie Hiszpanii potrzeba 350 mld USD. Opublikowany krótko po rozpoczęciu handlu indeks realizowanych sprzedaży domów w kwietniu w USA okazał się dużym rozczarowaniem. Spadł o 5,5 proc., a nie oczekiwano iż jego wartość się zmieni. Spadek okazał się do tego największy od roku. Indeks spółek budowlanych spadał w pierwszych minutach sesji o prawie 5 proc. Na amerykańskich rynkach akcji najmocniej tracą spółki z segmentu energii, dostawcy dyskrecjonalnych dóbr konsumpcyjnych (w tym segmencie są spółki budujące domy) oraz spółki materiałowe. Najmniejsze straty notują segmenty „defensywne”: dóbr codziennego użytku, ochrony zdrowia i użyteczności publicznej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Spadki na Wall Street