Czytasz dzięki

Spadki na Wall Street

opublikowano: 01-04-2020, 16:01

Na amerykańskich rynkach akcji nadal dominuje podaż. Na nastroje wciąż największy wpływ mają doniesienia z frontu walki z pandemią.

Inwestorzy nie mają powodów do optymizmu. Prezydent Donald Trump ostrzegł, że nadchodzi „bolesny” okres pandemii. Rynek obawia się długiego okresu „zamknięcia” gospodarki, który negatywnie odbije się na wynikach i dywidendach spółek.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Obecnie podaż dominuje we wszystkich 11 głównych segmentach S&P500. Największa jest w nieruchomościach (-5,3 proc.) i finansach (-4,5 proc.). Na tle rynku najlepiej wyglądają segmenty usług telekomunikacyjnych (-2,3 proc.) i dóbr codziennego użytku (-2,1 proc.). Spadają kursy wszystkich 30 blue chipów wchodzących w skład średniej Dow Jones, dla której miniony właśnie pierwszy kwartał był najgorszy w 124-letniej historii. Na początku sesji najmocniej, o ponad 6 proc., taniały akcje American Express i Boeinga. Jako jedyny mniej niż 1 proc. wartości tracił koncern Procter & Gamble, producent szerokiej gamy dóbr codziennego użytku.

Indeks dolara rośnie o 0,5 proc. Kurs ropy WTI spada o 0,7 proc. do 20,33 USD. Złoto z czerwcowych kontraktów tanieje o 0,5 proc. do 1589 USD za uncję. Rentowność obligacji 10-letnich USA spada do 0,615 proc. Drożeją także obligacje 2- i 30-letnie USA.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane