Spadły notowania ropy

opublikowano: 22-01-2019, 21:19

Wtorkowa sesja przyniosła przecenę ropy. Podobnie jak w przypadku giełd akcji, również w tym przypadku inwestorzy wystraszyli się nienajlepszych perspektyw dla światowej gospodarki, obawiając się, że spowolnienie w  Chinach doprowadzi do spadku zapotrzebowania na czarne złoto.

Korektę sprowokowała też projekcja EIA, zakładająca, że w lutym wzrośnie wydobycie ropy w USA o około 62 tys. baryłek dziennie do 8,179 mln baryłek łącznie. Oznacza to ponad dwukrotny wzrost w porównaniu do oczekiwanego pomiędzy styczniem a grudniem.

Kontrakty na ropę amerykańskiej odmiany WTI z opcją realizacji w lutym potaniały o 2.3 proc. (1,23 USD) schodząc do 52,57 USD za baryłkę na giełdzie Nymex. Z kolei marcowe futures, które staną się głównym instrumentem, straciły 1,9 proc. (1,03 USD) do 53,01 USD/b.

Natomiast na londyńskiej giełdzie ICE Futures Europe benchmarkowa odmiana Brent z opcją dostawy w marcu zniżkowała o 2 proc/. (1,24 USD) do poziomu 62,50 USD/b.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu