Spadły przychody Orange z usług tel. stacjonarnej

ISBNews
opublikowano: 23-10-2014, 09:19

Przychody Orange Polska z usług telefonii stacjonarnej spadły do 1.373 mln zł w III kw. 2014 r. z 1,5 mld zł rok wcześniej, podał operator.

Przychody z samego dostępu wąskopasmowego spadły do 491 mln zł z 559 mln zł rok wcześniej, zaś z dostępu wąskopasmowego, TV i VoIP zmniejszyły się odpowiednio do 415 mln zł z 422 mln zł.

Jednocześnie liczba stacjonarnych łączy głosowych (rynek detaliczny) spadła do 4,579 mln z 4,803 mln rok wcześniej.

Detaliczne ARPU z usług głosowych telefonii stacjonarnej spadło w III kw. br. do 41,4 zł z 43,7 zł rok wcześniej, zaś ARPU z usług dostępu szerokopasmowego, telewizji i VoIP było w tym okresie na stabilnym poziomie r/r i wyniosło 60,4 zł (60,5 zł rok wcześniej), podał też telekom.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP), a także świadczy usługi telefonii komórkowej, w tym usługi trzeciej generacji w standardzie UMTS oraz usługi oparte na technologii CDMA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane